Hoppa till sidans innehåll

Tidigare vinnare


Här finns vilka som vunnit de olika klasserna sedan 2007.

 

                    Herrveteraner

2007 Kalmar Sven-Olov Ericsson VK-78
2008 Växjö Sven-Olof Birgersson Strängnäs
2009 Gullbergsbro Bengt Paulsson Göteborg
2010 Haninge Sven-Olov Ericsson VK-78
2011 Sollefteå Per Celander Kalmar
2012 Örebro Peter Söderlund Sundsvall
2013 Norrtälje Peter Söderlund Sundsvall
2014 Tuve Lennart Jansson Örebro
2015 Asarum Lennart Jansson Örebro
2016 Skoghall Lennart Jansson Örebro
2017 Göteborg Lennart Jansson Örebro
2018 Elit Lennart Jansson Örebro
2019 Olofström    

                  

                     Damveteraner

2007 Kalmar Monica Andersson Djulö
2008 Växjö Gerd Andersson Strängnäs
2009 Gullbergsbro Gun-Britt Hansson Sjöviken
2010 Haninge Monica Andersson Djulö
2011 Sollefteå Gerd Andersson Fröslunda
2012 Örebro Ulla Ljung Mosås
2013 Norrtälje Ulla-Britt Hessel Enköping
2014 Tuve Gerd Andersson Eskilstuna
2015 Asarum Pirkko Maaninka Eskilstuna
2016 Skoghall Pirkko Maaninka Eskilstuna
2017 Göteborg Lena Nilsson Sjöviken
2018 Elit Pirkko Maaninka Eskilstuna
2019 Olofström    

                   

                       Oldboys

2007 Kalmar Tommy Blixt Spiik
2008 Växjö Mats Carlsson Kungshall
2009 Gullbergsbro Tommy Blixt Spiik
2010 Haninge Lars-Göran Berg Nyköping
2011 Sollefteå Lars-Göran Berg Nyköping
2012 Örebro Stefan Viberg Örebro
2013 Norrtälje Stefan Viberg Örebro
2014 Tuve Per-Olof Isaksson Sjöviken
2015 Asarum Peter Ericsson Hjelmsjö
2016 Skoghall Anders Larsson Nyköping
2017 Göteborg Peter Ericsson Sjöviken
2018 Elit Peter Ericsson Sjöviken
2019 Olofström    

                     

                      Oldgirls

2007 Kalmar Pirkko Maaninka Fröslunda
2008 Växjö Bernice Thors Gullbergsbro
2009 Gullbergsbro Linda Lundberg Gullbergsbro
2010 Haninge Pirkko Maaninka Eskilstuna
2011 Sollefteå Birgitta Malmgren Örnsköldsvik
2012 Örebro Pirkko Maaninka Eskilstuna
2013 Norrtälje Pirkko Maaninka Eskilstuna
2014 Tuve Lena Nilsson Sjöviken
2015 Asarum Lena Nilsson Sjöviken
2016 Skoghall Annelie Lundell Linjen
2017 Göteborg Linda Lundberg Gullbergsbro
2018 Elit Bernice Thors Gullbergsbro
2019 Olofström    

               

                         Lagtävlingar

    3-manna 5-manna
2007 Kalmar Örebro City
2008 Växjö Gullbergsbro Gullbergsbro
2009 Gullbergsbro Gullbergsbro Gullbergsbro
2010 Haninge Örebro Örebro
2011 Sollefteå Örebro Sundbyberg
2012 Örebro VK-78 Örebro
2013 Norrtälje Örebro Sundbyberg
2014 Tuve Sundsvall Tuve
2015 Asarum Nyköping Nyköping
2016 Skoghall Örebro Sundbyberg
2017 Göteborg Sundsvall Sjöviken
2018 Elit Sjöviken Sjöviken
2019 Olofström    
Uppdaterad: 31 AUG 2018 16:00
Skribent: Gert Svensson
Epost: This is a mailto link

 Stöd våra sponsorer  

 

HCP-Online 190 

 

 

 Olofströms BGK på

facebook 

 

 

kompiskortet

 

 

 

 

 

besöksräknare

Unika besökare

sedan 2014-12-29

Postadress:
Olofströms BGK - Bangolf
Gert Svensson, Öllers Väg 2 B
29373 Jämshög

Kontakt:
Tel: 0454-49020, 0454-41487
E-post: This is a mailto link

Se all info